A tolerancia nemzetközi napja
1996-óta tartják november 16-át, az ENSZ döntése alapján, a tolerancia napjának. Azt követően, hogy egy évvel korábban az UNESCO tagállamai elfogadták a tolerancia elveiről készített nyilatkozatot. A nyilatkozata kimondja: „… a tolerancia se nem engedmény, se nem közömbösség, hanem tisztelete és megbecsülése annak a gazdag változatosságnak, mely világunk kultúráit, kifejezési formáinkat és emberi mivoltunk megélését jellemzi. A tolerancia elismeri mások egyetemes emberi jogait és alapvető szabadságjogait. Az emberek természetüknél fogva sokfélék; csak a tolerancia biztosíthatja a vegyes összetételű közösségek fennmaradását a földkerekség minden régiójában.ˮ
A Szórakaténusz Játékmúzeum gyűjteményéből a népek babáin keresztül villantjuk fel azt a sokszínűséget, amiért ez a nap létrejött. A bőr szín, nemzetiség, vallás, kultúra változatosságának bemutatásához válogattunk a babák közül. A képen látható arab, perzsa, szír, indiai, eszkimó, afrikai, lengyel, székely, kínai, német, olasz és francia baba.
A népek babái gyűjteményt Holló Dorottya ajándékozta a múzeumnak. Édesapja Holló János diplomataként bejárta az egész világot az 1970-es években és a legtöbb országból, ahol megfordult haza hozott a lányának egy népviseletes szuvenír babát. A babák reprezentálják az adott nép, régió kultúrájának, hagyományának jellegzetességeit.