Orvos- és Gyógyszerészettörténeti Gyűjtemény
A kecskeméti Orvos- és Gyógyszerészettörténeti Gyűjtemény 1985. januárjában jött létre a Bács-Kiskun Megyei Gyógyszerészettörténeti Szakgyűjtemény és a Megyei Orvostörténeti Gyűjtemény egyesítésével és múzeumi átvételével.
bővebben rólunk
Információ
Bejelentkezés: 0676/481-350
6000 Kecskemét, Kölcsey utca 3.
telefon: (+36 76) 329 964
e-mail: hajagos.csaba@kkjm.hu
Nyitvatartás
csütörtöktől - szombatig: 10:00-14:00
bővebb információÁllandó kiállítások
ARS MEDICINAE
Kiállításunk a Kecskeméti Katona József Múzeum Orvos- és Gyógyszerészettörténeti Gyűjteményének legszebb tárgyait mutatja be. Képanyagát a Kalocsai Főszékesegyházi Könyvtár 14-18. századi fekete-fehér fa és rézmetszetei, színezett fametszetei alkotják.
Kiállítás / Állandó kiállítás / Orvostörténeti
Ars Medicinae – A gyógyítás művészete
Ars Medicinae
Kiállításunk a Kecskeméti Katona József Múzeum Orvos- és Gyógyszerészettörténeti Gyűjteményének legszebb tárgyait mutatja be. Képanyagát a Kalocsai Főszékesegyházi Könyvtár 14-18. századi fekete-fehér fa és rézmetszetei, színezett fametszetei alkotják.
Programok
Programok
Rólunk
Orvos- és Gyógyszerészettörténeti gyűjtemény
A kecskeméti Orvos- és Gyógyszerészettörténeti Gyűjtemény 1985. januárjában jött létre a Bács-Kiskun Megyei Gyógyszerészettörténeti Szakgyűjtemény és a Megyei Orvostörténeti Gyűjtemény egyesítésével és múzeumi átvételével. E két szakgyűjtemény létrehozását Lóránd Nándor gyógyszerész és Réthy Aladár laboratóriumi főorvos szakmatörténeti érdeklődésének köszönhetjük.
Loránd Nándor 1966-ban kezdte felkutatni és összegyűjteni a megye patikáinak régi bútorait, edényeit, leselejtezett munkaeszközeit, valamint dokumentumait. Munkája eredményeként 1968-ra jelentős mennyiségű és értékű anyag gyűlt össze, így megalakult a Gyógyszerészettörténeti Szakgyűjtemény, amelynek munkálataival az országos szakmúzeum Loránd Nándort bízta meg. A Megyei Gyógyszertári Központ támogatásával és kezelésében működő intézmény 1969-től több kiállításon is bemutatta anyagát, nemcsak Kecskeméten, hanem szerte az országban. Loránd Nándor a tárgyak gyarapításán és rendszerezésén túl tudományos kutatómunkát is végzett, megírta a megye gyógyszertárainak történetét és rendszeresen jelentek meg a helyi sajtóban gyűjteménye anyagát népszerűsítő publikációi.
Látogatás
Belépőjegy
Teljes áru belépőjegy: 600 Ft
Kedvezményes belépőjegy: 300 Ft
Családi jegy (legalább két 18 év alatti személyt kísérő hozzátartozó): 300 Ft / fő
Belépés a Kecskeméti Katona József Múzeum minden tagintézményébe: 3 300 Ft
(Cifrapalota, Magyar Naiv Művészek Gyűjteménye, Népi Iparművészeti Gyűjtemény, Orvostörténeti Múzeum, Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely)
Fizetési mód: készpénz
Nyitvatartás
Csütörtöktől - szombatig: 10:00-14:00
November 1-től március 14-ig a múzeum csak előzetes bejelentkezés után látogatható.
Bejelentkezés:+3676/481-350
Kedvezményes belépés
A kedvezményes belépést A muzeális intézmények látogatóit megillető kedvezményekről szóló 194/2000. (XI.24.) kormányrendelet szabályozza:
50%-os kedvezményes belépés:
- 6 - 26 éves kor közötti magyar és egt állampolgárok
- legalább két 18 év alatti személyt kísérő legfeljebb két fő hozzátartozó
- 62 - 70 éves kor közötti magyar és egt állampolgárok
Díjtalan belépés:
- 6 év alatti gyermekek
- 70. életévüket betöltött felnőttek
- fogyatékkal élők, egy fő kísérővel
- az EMMI által kiadott, szakmai belépővel rendelkezők; valamint a legalább 400 fős taglétszámmal rendelkező, országos hatáskörű közgyűjteményi szakmai szervezet tagjai (Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület, Magyar Könyvtárosok Egyesülete, Magyar Levéltárosok Egyesülete)
- a közoktatásban dolgozó pedagógusok
- ICOM-kártyával rendelkezők
- Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége tagintézményeinek dolgozói
- Minden hónap utolsó szombatján a 26 év alatti személyek, továbbá a 18 év alatti személyeket kísérő, legfeljebb két közeli hozzátartozó
- Ingyenes a belépés minden látogató számára Magyarország nemzeti ünnepein: március 15., augusztus 20., október 23.
A kedvezmények a magyar állampolgárokra, magyar igazolvánnyal rendelkezőkre és az EGT állampolgáraira vonatkozik, a kedvezményre jogosító igazolvány felmutatásával.
Látogatói szabályzat
Kiállítótér: a kiállítótérbe kérjük, ne vigyen be ételt és italt. Élő állatot (kivéve vakvezető kutyát) tilos a kiállítótérbe bevinni. A közönség számára zárt területek nem látogathatóak.
A kiállított műtárgyakhoz ne nyúljon! A múzeum területén és a kiállítótérben tilos a szaladgálás.
Fényképezés: fénykép és videó készítés térítésmentesen lehetséges. Vaku használata tilos. A felvételek kizárólag személyes célokra használhatóak.
Tárlatvezetés: előzetes egyeztetést követően, díj ellenében, magyar nyelven kérhető.
Mobiltelefon: kérjük, a kiállítóterekben ne zavarja a többi látogatót hangos beszéddel, mobiltelefonját halkítsa le és ne használja beszélgetésre!
Dohányzás: a múzeum egész területén tilos a dohányzás, elektronikus cigaretta használata sem megengedett.
Zárási rend: belépőjegy 13.30-ig adható ki. Kérjük, hogy szíveskedjen elhagyni az épületet 14 óráig.
Köszönjük, hogy együttműködik velünk értékeink megőrzésében!